מי הן 5 האתלטיות הטובות בכל הזמנים?

10/29/2019

לקבוע מי הן 5 הספורטאיות הטובות ביותר בכל הזמנים זה בהחלט אתגר אדיר אבל יחד עם זאת אני לוקחת את האתגר אל עצמי ואני מקווה שגם אצליח לפגוע (איכשהו).

 

נדיה קומנץ' – הראשונה בעולם שהגיע לציון המושלם

כיום, נדיה קומנץ' הינה אזרחית אמריקאית שעוסקת באימון אתלטים ואתלטיות צעירות. אך את עיקר תהילתה ופרסומה קנתה כאשר ייצגה את רומניה, לפני שנים, שאז הייתה מדינה קומוניסטית. מה שהופך אותה לשם דבר ולאחת המתעמלות והאתלטיות הגדולות של כל הזמנים זו העובדה המרשימה הבאה: היא הייתה הראשונה שהצליחה לקבל באולימפיאדה את הציון הטוב ביותר האפשרי – 10. זה היה עוד לפני שמלאו לה 15 שנים. כפי שאמרה בריאיון לאחרונה, גם בעשור השישי לחייה היא ממשיכה להתאמן בקביעות (וגם לאמן). כמו כן, היא זכתה באליפויות עולם, באליפויות אירופה ושלל מרשים של מדליות מהתחרויות הטובות ביותר בעולם.

 

לינדזי וון – גולשת סקי שאין לה מתחרים

לינדזי וון, שמאחוריה תארים כמו ספורטאית השנה בעולם וספורטאית השנה בארצות הברית, הינה גולשת ששמה פחות מוכר בארץ ביחס לחלק מהספורטאיות ברשימה זו. אולי מפני ששלג לא יורד כאן וגולשי סקי בכירים ישראלים לא ממש קיימים. עם זאת, היא ללא ספק שייכת לצמרת של האתלטיות הכי טובות מאז ומעולם. היא היחידה עד כה שזכתה ביותר מ-80 תחרויות שונות, במסגרת גביע העולם. היא מתחרה בצורה מאוד מגוונת ומספר המדליות והגביעים שלה עולים על כל אלה של המתחרות האחרות. ההישגים שלה ראויים לציון גם בגלל שאפילו בקרב גולשים גברים, איש איננו מחזיק ביותר מדליות וגביעים בתחרויות הכי נחשבות בתחום. כאלופת עולם ואלופה אולימפית בכירה, אין אף אחת שפועלת כיום בגלישה ומתקרבת להישגיה.

 

סרינה ויליאמס – הטניסאית שהגיע לטופ

ויליאמס, שבעיני רבים נחשבת לטניסאית הכי גדולה בכל הזמנים, מחזיקה בהישגים רבים. בין היתר, היא הייתה מוגדרת בטופ העולמי, כמספר אחת, הכי הרבה זמן אי פעם. בין ההישגים הנוספים שלה, ניתן לציין למשל מדליות באולימפיאדה לצד עשרות זכיות בטורנירי הטניס היוקרתיים בעולם. אין ספק שבתור בת של מאמני טניס, היא הגשימה את מלוא הפוטנציאל, בשילוב עבודה קשה ומסירות לענף, לאורך שנים.

 

ילנה איסינבייבה – הקופצת במוט שהגיע לגבהים

ילנה איסינבייבה, מתעמלת מרוסיה שפרשה לפני שנים ספורות, הינה עוד אתלטית וספורטאית אגדית. בילדותה החל להתעמל התעמלות מכשירים אולם לאחר מכן עברה לאתלטיקה, בשל נתוניה הפיזיים. תחום פעילותה שהביא לה את מירב ההכרה היה קפיצה במוט והיא הפליאה להגיע לגבהים שאף אחת לא הגיע לפניה. מאחוריה, ניתן למצוא כמה זכיות באולימפיאדה לצד זכיות באליפויות עולם. במספר כמה שנים (לא רצופות) היא הוגדרה בתור אתלטית השנה בעולם. עוד הישגים ראויים לציון שלה: שבירת שיא עולם במהלך אולימפיאדה וכן שבירת שיא עולם כאישה הראשונה שעברה מעל ל-5 מטרים.

 

קטרינה ויט – מחליקה אגדית על הקרח

קטרינה ויט, ילידת 1965, נודעה לתהילה בתחום ההחלקה על הקרח. לצד הצלחות מרשימות ביותר באולימפיאדה, היא גם זכתה באליפויות אירופה. פרשנים בתחום זה מגדירים את האתלטית הגרמנייה בתור המחליקה האומנותית הטובה ביותר אי פעם. היא זכתה פעמיים במדליית זהב אולימפית ועוד מספר כפול של פעמים באליפויות עולם. זאת, בנוסף להיותה מי שבתקופה הכי ארוכה אי פעם  החזיקה בתואר אלופת אירופה בהחלקה אומנותית על הקרח.

 

אז כמו שאמרתי זה היה קשה מאוד מתוך שלל הספוראיות המדהימות לבחור את ה – 5 ספוראיות הגדולות ביותר בהיסטוריה אבל אני מקווה שלפחות הצלחתי לעורר אצלכן עניין ואולי אפילו לפגוע בול.