מאות תחרויות מרתון מתקיימות בארצות הברית מדי שנה. חלקן אירועים מקומיים שלא מושכים יותר מדי תשומת לב. אחרות מושכות תשומת לב ומשתתפים מכל רחבי ארה"ב ואף מהעולם הרחב. לפניכם 6 אירועי המרתון המובילים בארה"ב.

 

מרתון ניו יורק – האירוע המפורסם והמלהיב מסוגו:

רבים וטובים סבורים כי המרתון של העיר ניו יורק הוא המרתון הכי מלהיב בארצות הברית. אם נבדוק את מספר המשתתפים, הטענה הזאת זוכה לחיזוק רציני. יותר מ-50 אלף משתתפים! בהחלט לא הולך ברגל, גם אם חלקם יסיימו בסופו של דבר בקצב של הליכה. כאירוע המוני ומלהיב, המארגנים לא דורשים יותר מדי. קיימת מגבלת זמן של כ-8 וחצי שעות. האירוע לוקח את המשתתפים בכל הרבעים המפורסמים של ניו יורק, כולל מעבר על פני גשרים מרהיבים. הסיום, כמה מתאים, הינו בפארק המפורסם ביותר בעולם (הלא הוא סנטרל פארק כמובן).

 

המרתון של פורטלנד, גם המתחילים נדבקים בהתלהבות:

בפורטלנד מתקיים אירוע מיוחד מאוד בכך שהוא משלב בין רצים מנוסים לבין אחרים שיותר מעניין אותם האתגר לסיים מאשר זמן הסיום. אמנם, באופן רשמי (ובניגוד לעבר) יש דרישות ממסוימות לקצב מינימום אבל בפועל, ההקפדה על כך לא נאכפת יותר מדי. אירוע זה מאופיין בהתלהבות יתרה, שמדביקה גם משתתפים שזהו להם המרתון הראשון. לאחרונה התבשרנו שנחנך המסלול החדש. למעוניינים, האירוע כולל גם חצי מרתון.

 

מרתון הוואי בהונולולו – מסלול מפעים ביופיו:

ללא ספק, אחד מאירועי המרתון היפים ביותר בארצות הברית מתקיים בכל שנה בהונולולו. זהו הפנינג המוני בהחלט, ובו כ-30 אלף משתתפים. המסלול מתנחשל לאורך קו החוף המדהים ביופיו של הוואי. קו הזינוק מתמלא חיים כבר בשעות הבוקר המוקדמות, ממש ממרכז העיר. מארגני התחרות מקפידים לברך את המסיימים, גם אם אלה מגיעים למעשה לא מעט זמן אחרי שהאירוע הסתיים באופן רשמי. זה בהחלט נחמד עבור המתחרים המרובים שלאו דווקא מתקרבים להישגי השיא של המשתתפים המקצועיים או המנוסים.

 

המרתון של דיסני – להיכנס לקצב, להיכנס לקסם:

האווירה הקסומה של דיסנילנד יוצאת פעם בשנה מהפארקים המפורסמים ומגיעה אל מסלול המרתון הייחודי. מדובר באירוע המתקיים בתחילת שנה אזרחית ומיועד להוות שיא של אירוע למטרות צדקה. האירוע מתאים לרצים שיכולים להגיע אל קו הסיום בתוך שבע שעות לפחות. מעל עשרת אלפים איש משתתפים במרוץ בכל שנה ומי שמאחר להירשם, יפספס. כשמיקי מאוס וכל החברים מגיעים לעודד, מתקבלת אווירה שונה מכל יתר אירועי המרתון במדינה העצומה.

 

אירוע FreedomWalk לעבר וושינגטון – כשטבע היסטוריה ונוף נפגשים:

לאנשים שאוהבים חופש ולאנשים שאוהבים שילובים, אירוע FreedomWalk נחשב למספק ביותר. למי שרוצה לתפוס כמה ציפורים במכה אחת, זהו ככל הנראה אירוע המרתון הכי הכי. המשתתפים נהנים ממסלול בטבע המקסים של וירג'יניה וממשיך בואכה בירתה של ארצות הברית. תוך כדי, אפשר לראות, לנשום ולהריח כמה אתרי היסטוריה ותרבות האמריקאים הגדולים של כל הזמנים. האירוע מתאים לא רק לאנשים שסופרים את הקצב ורוצים להתחרות נגד השעון. זהו הפנינג שמושך המוני אדם, מהם גם כאלה שרוצים לעבור את הדרך בקצב נוח ונעים, כשל הליכה מהירה. לצד מרתון, באירוע אפשר להירשם גם לחצאי מרתון ואף מסלולים קצרים עוד יותר, כשל עשרה או חמישה קילומטרים. האירוע נערך בשיתוף עמותות אמריקאיות לחובבי הליכה וספורט.

 

מרתון לוס אנגל'ס:

נסיים עם המרתון האגדי של לוס אנג'לס. מסלול שעובר באצטדיון מפורסם, חולף בברלי הילס וגם בהוליווד. אבל שלא תטעו, המארגנים מצפים לקצב איכותי למדי של עד 6.5 שעות עד לקו הסיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *